سفارش تبلیغ
صبا ویژن

دستگاه ساکشن روغن موتور خودرو

نحوه عملکرد دستگاه ساکشن روغن موتور

بعد از روشن شدن دستگاه هوای داخل فانوس (شیشه ساکشن روغن) تخلیه شده و باعث خلاً در فانوس (شیشه ساکشن روغن) روغن موتور می شود. در ادامه با استفاده از متصل کردن شلنگ تخلیه روغن از یک سمت به موتور ماشین و از سمت دیگر به مخزن دستگاه ساکشن روغن موتور جریان از فشار مثبت به فشار منفی تبدیل می شود و روغن سوخته از موتور ماشین به مخزن دستگاه ساکشن روغن موتور خودرو تخلیه می شود. چون این عمل در حالت داغ موتور انجام می‌شود، تمامی ضایعات و رسوبات را  مکش کرده و موتور را تخلیه می کند.

 

دستگاه ساکشن روغن موتور خودرو

انواع دستگاه ساکشن روغن موتور

 

ساکشن روغن موتور بادی

 

این دستگاه عمل مکش روغن و ایجاد خلا توسط پمپ باد (کمپرسور) هوا انجام می دهد.

 

ساکشن روغن موتور برقی

 

دستگاه ساکشن روغن موتور برقی عملکردی مشابه با مدل بادی دارد اما ساکشن روغن موتور برقی عمل مکش روغن را بوسیله یک الکتروموتور که درونش قرار گرفته است بدون نیاز به پمپ انجام می‌دهد.

 

ساکشن روغن موتور قیف دار

 

این مدل های ساکشن روغن موتور دارای قیف در بالای دستگاه هستند به همین خاطر به مدلهای ساکشن روغن موتور قیف دار معروفند. این تنها جهت برای تخلیه روغن از زیر پیچ کارتل زمانی که خودرو روی جک های بالابر قرار دارد است.

 

ساکشن روغن موتور ماشین سنگین یا کامیونی

 

دستگاهی که برای ساکشن روغن موتور کامیون ها یا ماشین های سنگین استفاده می شود تقریبا شباهت زیادی به دستگاهی که برای ساکشن روغن موتور خودروهای سواری استفاده می شود دارد. البته با این تفاوت که مخزن بزرگ تری دارد.

 

دستگاه ساکشن روغن موتور دومنظوره: ساکشن روغن  موتور دو منظوره عملکردی مشابه به ساکشن روغن های بادی و برقی دارد. با این تفاوت که این مدل قابلیت تزریق روغن جدید پس از تنظیم پیچ جداگانه را هم دارد.

 

بهترین پمپ برای پاکسازی روغن از اتومبیل چیست؟

همچنین پمپ های کوچک سرنگ دستی با بدنه ای شفاف پیدا خواهید کرد. اینها برای بازرسی روغن در اتومبیل طراحی شده اند ، که برای انجام چک در گاراژها مناسب است. یا ، سراغ پمپ دستی مکش روغن بزرگتر 9 لیتر بروید. این ها به صورت ایستاده ایستاده و دارای یک پمپ دو دست برای پاکسازی کامل روغن موتور موتور هستند.

 

آیا می توانید از یک پمپ مکش تعویض روغن در یک گاراژ استفاده کنید؟

پمپ های مکش تعویض روغن خودروی الکتریکی. برای کاری با کاربردهای حرفه ای تر ، به دنبال پمپ مکش تعویض روغن خودروی برقی باشید. اینها برای استفاده در گاراژهای بزرگ بسیار مناسب هستند زیرا به طور معمول می توانند تا 90 لیتر مایعات را در خود نگه دارند.

 

چگونه از موتور اتومبیل روغن می گیرید؟

با استفاده از گیره پمپ استخراج را به موتور ماشین وصل کنید. پمپ را روشن کرده و بگذارید تا 20 دقیقه کار کند تا تمام روغن آن پاک شود. میله را به اطراف حرکت دهید تا اطمینان حاصل کنید که تمام روغن اطراف را لرزاند. شما می دانید که هنگامی که حباب های هوا در لوله ظاهر می شوند ، دستگاه استخراج تقریباً تمام شده است

 

آیا می توانید از یک روغن گیر در گاراژ اتومبیل استفاده کنید؟

گاراژهای اتومبیل از دستگاه ساکشن روغن استفاده می کنند که روغن قدیمی را به طور مرتب و کارآمد تخلیه می کنند در حالی که مبلغ زیادی را برای آن شارژ می کنند. با این حال ، داشتن یک دستگاه استخراج روغن در خانه می تواند در سفرهای مکرر شما به تعمیرگاه ها و همچنین هزینه کمی صرفه جویی کند.

 

مزایای استفاده از دستگاه ساکشن روغن موتور

  • اندازه گیری کامل روغن
  • داشتن محیط کار تمیزتر
  • عدم نیاز به چال سرویس
  • عدم بازو بسته کردن پیچ کارتل
  • کمک به افزایش طول عمر موتور
  • مکش و تخلیه روغن از روی موتور خودرو
  • استفاده آسان برای انواع مدل های خودرو
  • مناسب برای خودروهایی که پیچ تخلیه یا پیچ کارتر آنها در دسترس نیست

 

معایب عدم استفاده از دستگاه ساکشن روغن موتور خودرو

1) تخلیه نامناسب و ناقص لجن ها و رسوبات کف کارتر خودرو

2) آلودگی ناشی از ریختن روغن در سطح محیط کار