سفارش تبلیغ
صبا ویژن

دستگاه شارژ گاز کولر خودرو

تعریف و کاربرد دستگاه شارژ گاز کولر خودرو

سیستم تهویه مطبوع و خنک کننده خودرو بوسیله گازی مبرد فضای داخل اتاق خودرو را خنک می‌کند ، به مرور زمان میزان این گاز در سیستم کولر خودرو کاهش یابد و لازم است که مقدار این گاز به سطح استاندارد خود برسد که این عمل با کمک دستگاه شارژ گاز کولر به آسانی امکان پذیر است .

گاز مبرد اغلب اتومبیل های امروزه گاز R134a می باشد که این گاز دارای دمای بحرانی بالاتر از دمای کاری سیستم دارد و نقطه انجماد پایین تری از نقطه انجماد سیستم دارد ، این گاز غیر سمی ، محافظ لایه ازون و غیر قابل اشتعال می‌باشد .

همان گونه که توضیح دادیم کاربرد این دستگاه شارژ گاز کولر می‌باشد که با وکیوم کردن و بازیابی گاز و روغن کولر این عملیات انجام می گیرد .

این دستگاه قابلیت کار به صورت دستی و کاملا اتوماتیک را دارد . با داشتن پایگاه داده بسیار قوی که شامل اطلاعات بیش از 3000 مدل خودرو می باشد قادر است که کل عملیات شارژ گاز کولر خودرو را بصورت تمام اتوماتیک انجام دهد‌. شایان ذکر است که پایگاه داده این دستگاه قابلیت بروز رسانی دارد و با بالا رفتن مدل خودرو ها نرم افزار این دستگاه نیز بروز خواهد شد .

دستگاه شارژ گاز کولر خودرو امکان نشت یابی تحت فشار منفی را نیز برای کاربر فراهم می‌کند و نتیجه تست نشت یابی را به اپراتور اعلام می‌کند.

دستگاه شارژ گاز کولر خودرو

آیا می توانم ماشینم را با تهویه مطبوع شارژ کنم؟

از آنجا که سرویس تهویه مطبوع اتومبیل ما تلفن همراه است ، بنابراین می توانیم هزینه های خود را پایین نگه داریم. نیازی به اتلاف وقت برای رزرو اتومبیل خود در گاراژ یا نمایندگی و پرداخت بیش از قیمت تورم فقط برای شارژ Air Con نیست.

 

سرویس تهویه مطبوع اتومبیل چیست؟

سرویس تهویه مطبوع اتومبیل. Cool Car 30 سال است که متخصص تهویه مطبوع خودرو هستند و خدمات حمل و نقل هوای اتومبیل را به مردم ، تجارت ، گاراژهای محلی و فروشندگان اصلی ارائه می دهند. ما خدمات تهویه مطبوع اتومبیل همراه خود را ارائه می دهیم که شامل بررسی کامل سیستم تهویه هوا ، خلا سیستم و شارژ مجدد سیستم تهویه هوا با جدید ، ...

 

نحوه کار کولرهای گازی:

کولر گازی سه قسمت اصلی دارد. کندانسور ، کمپرسور و اواپراتور. کندانسور و اواپراتور کم و بیش دو رادیاتور هستند که به صورت حلقه ای به هم متصل شده اند. کمپرسور بین آنها در یک طرف حلقه قرار دارد. سیستم از خارج مهر و موم شده و در این حالت r-134a با مایع کار پر می شود. کمپرسور فشار کم ، گازی ، r-134a را گرفته ، آن را فشرده می کند (که باعث ایجاد گرما می شود) ، سپس آن را به کندانسور می فرستد ، جایی که گرما به بیرون پراکنده می شود. مبرد مایع پس از کندانسور به اواپراتور منتقل می شود که در داخل محفظه مسافر قرار دارد و در آنجا اجازه انبساط داده می شود ، گرما از بین می رود و اواپراتور خنک می شود. فن هوا را به سمت اواپراتور هدایت می کند و سپس دریچه های هوا را در اتومبیل خارج می کند.

از آنجا که مایع کار بسیار گرم و بسیار سرد می شود ، مهم است که رطوبت از سیستم خارج شود ، زیرا تشکیل یخ در کمپرسور می تواند به آن آسیب برساند.

 

چگونه سیستم تهویه مطبوع اتومبیل خود را تمیز کنیم

مراحل دنبال کردن:

 

  1. بیایید فرض کنیم که شما فهمیده اید سیستم تهویه مطبوع اتومبیل شما از بین رفته و نیاز به شارژ مجدد دارد. اولین کاری که باید انجام دهید تهیه یک عینک عینک و چند دستکش است.
  2. قبل از قرار دادن مایع خنک کننده ، تمیز بودن سیم پیچ های خازنی را بررسی کنید. همچنین ، در جایی از محفظه موتور ، باید یک برچسب وجود داشته باشد که سازنده مقدار روغن و نوع خنک کننده مورد نیاز را نشان دهد.
  3. کیت شارژ را در دو درگاه فشار ، فشار بالا و پایین (ضخیم ترین حالت) متصل کنید و سیستم ac را از جمله شیلنگ شارژ خالی کنید تا کار کند. بطری مبرد را به شیلنگ شارژ متصل کنید و دریچه فشار کم را باز کنید ، که باعث شارژ گاز کولر می شود.
  4. وقتی سیستم خالی است ، شروع به مکش مبرد کنید. وقتی این کار را تمام کردید ، ماشین و سیستم تهویه هوا را روشن کنید تا گاز از بطری همچنان به سیستم وارد شود.
  5. سطح فشار زیاد و پایین را بررسی کنید و آنها را با موارد مشخص شده توسط سازنده مقایسه کنید تا بدانید بطری از قبل مایع خنک کننده را تخلیه کرده است یا خیر. در این صورت ، بطری اول را برداشته ، شیلنگ شارژ را خالی کرده و بطری جدید را به آن متصل کنید تا مراحل کار به پایان برسد.
  6. کیت شارژ را بردارید ، درپوش را ببندید و بررسی کنید که تهویه مطبوع اکنون به درستی کار می کند - و تمام.

 

مزایای استفاده از شارژ گاز کولر خودرو

 

1. افزایش توان سیستم تهویه خودرو

2. افزایش طول عمر سیستم تهویه خودرو

3. کاهش مصرف سوخت

4. بهبود کارایی و افزایش طول عمر موتور

 

معایب عدم استفاده از شارژ گاز کولر خودروی استاندارد

در صورت عدم استفاده از این دستگاه ؛

1) به اجزاء سیستم کولر خودرو آسیب می رسد .

2) خطا در مقدار تزریق گاز (تزریق کم یا زیادتر از حد مجاز سیستم کولر)

3) مصرف بیش از حد سوخت

4) وارد آمدن فشار اضافی بر موتور خودرو