سفارش تبلیغ
صبا ویژن

پمپ فشار قوی چیست

پمپ فشار قوی چیست؟

شاید برای شما جای سوال باشد که پمپ فشار قوی چیست و چه کاربردی دارد؟ پمپ فشار قوی در واقع به صورت یک پمپ جدا از مرکز می باشد. پروانه های یاتاقانی و محفظه های شعاعی در پمپ فشار قوی دیده می شود. این پمپ، موتور مجزایی دارد و چند طبقه ای می باشد. در پمپ فشار قوی، به وسیله ی واشر کاغذی مرتبط با هر طبقه، آب بندی صورت می گیرد.

 

می توان گفت وظیفه ی تاب آوردن نیروهای شعاعی که بر روی محور پمپ وارد می شود، بر عهده ی دو عدد بلبرینگی که در دو اطراف پروانه ها گریس کاری شده اند می باشد.

 

پمپ های فشار قوی باعث ایجاد فشار عملیاتی و تأمین آب دستگاه پاشش می شوند. به طور کلی ، آنها را می توان به پمپ های جابجایی مثبت و تقویت کننده های هیدرولیکی تقسیم کرد. پمپ های جابجایی مثبت برای مصارف هیدروودولاسیون استاندارد هستند.

 

پمپ فشار قوی چیست؟

پمپ فشار قوی از نظر فنی چه کاربردهایی را دارد؟

امروزه پمپ فشار قوی در مدل و برندهای مختلفی در بازار وارد و تولید می شود که هر کدام از لحاظ مدل، کاربردهای گوناگونی را دارد از جمله:

 

آبرسانی

مصرف آتشنشانی

پمپ تغذیه دیگ بخار

تولید و تهیه آب شهری

پمپاز کردن آب صنعتی

جهت استفاده از آبیاری بارانی

پمپاژ کردن آب های کندانس شده

پمپاژ آب سرد و گرم داخل تاسیسات صنعتی

 

پمپ فشار قوی از لحاظ کاربردی چه مزیت هایی را دارد؟

لازم به ذکر است که پمپ های فشار قوی، از چندین محفظه های حلزونی که به متصل شده اند تشکیل نشدند. به علت بزرگ بودن اندازه و حجم پمپ فشار قوی، در این پمپ از دیفیوزر استفاده شده است.

 

پمپ فشار قوی می توان گفت از لحاظ اقتصادی هم بسیار مقرون به صرفه می باشد و در واقع هزینه کم تری در مراحل ساخت و تولید آن صرف شده است.

 

در بیشتر مواقع در طراحی پمپ فشار قوی، از یاتاقان تراست استفاده شده است. به این دلیل که یاتاقان ها توان بالایی را در تحمل فشارهایی که از طریق نیروی محوری به پروانه ها و پمپ وارد می شود، دارد.

آیا شستن ماشین با واشر فشار مشکلی ندارد؟

نه. افراد زیادی البته برای تمیز کردن ماشین خود از یک واشر فشار استفاده می کنند ، اما این کار می تواند بیشتر از این که به ضرر برسد آسیب برساند. استفاده از واشر فشار می تواند باعث آسیب رساندن یا لک شدن رنگ شود که منجر به زنگ زدگی می شود. و یک کارواش معمولاً کار را به خوبی انجام می دهد - یک شلنگ باغ و یک اسفنج صابونی نیز همین کار را انجام دهید.

 

آیا می توانید پمپ واشر فشار را تعمیر کنید؟

باید کل واشر فشار ماشین را تعویض کنید. پمپ های تکان دهنده از نظر اقتصادی هستند اما برای تعمیر آنها طراحی نشده اند. ... اگر پمپ شما یک پمپ بادامک محوری است ، در این صورت گزینه تغییر قطعات آسیب دیده یا تعمیر یا تعویض پمپ را دارید. تعمیر ممکن است کمتر از 2 ساعت طول بکشد.

 

از کدام پمپ برای فشار زیاد استفاده می شود؟

اگر در اینترنت به جستجوی پمپ های فشار قوی بپردازید ، بسته به نوع کاربرد پمپ های با جابجایی مثبت یا گریز از مرکز با ساختارهای مختلف را پیدا خواهید کرد. حتی پمپ های دوچرخه را پیدا خواهید کرد.

 

پمپ سوخت فشار قوی چیست؟

پمپ فشار قوی از طریق پمپ برق تأمین می شود. این پمپ فشار سوخت مورد نیاز برای انژکتور فشار بالا را ایجاد می کند تا مخلوط بهینه سوخت و هوا را مستقیماً وارد محفظه کمبود سوخت کند. نیروگاه برق کجا واقع شده است؟ نیروگاه برق معمولاً در خارج از ریل سوخت قرار دارد.

 

پمپ فشار قوی چگونه کار می کند؟

پمپ آب را در یک استوانه از طریق یک پیستون یا پیستون حرکت می دهد. این پمپ است که نیرویی ایجاد می کند تا آب جریان ایجاد کند. برخلاف موتور موتوری که از حرکت پیستون برای چرخاندن میل لنگ استفاده می کند ، پمپ برای حرکت پیستون ها به حرکت میل لنگ متکی است.